Od 13. do 16. rujna 2018. na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, Fakultetu za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije, održat će se konferencija „Borders&Crossings“. Međunarodni znanstveni skup, posvećen kulturi i povijesti putovanja, turizmu i interkulturnim prožimanjima kroz putopise organizira međunarodna istraživačka mreža sa sjedištem u Velikoj Britaniji već dvadeset godina. Pozivamo sve zainteresirane istraživače da se pridruže obilježavanju jubilarne obljetnice konferencije u rujnu 2018. u Puli i na Brijunima.

Radni jezici: engleski (s mogućnošću organiziranja sesija na hrvatskom, talijanskom i njemačkom jeziku).

Tematske cjeline:

• Transnacionalna mobilnost kroz vrijeme i prostor: trgovina, hodočašća, turizam, migracije
  • Počeci turizma i kulture putovanja
  • Mediteran kao prostor intenzivnih kulturnih susreta i razmjena
  • Razvoj suvremenih turističkih destinacija - komparativna i transnacionalna perspektiva
  • Europski putnici u Istri i Dalmaciji
  • Imperial Eyes – kulturni kontakti u postkolonijalnom putopisu
  • Putovanja i/ili prijevod
  • Putovanja između Istoka i Zapada: granice i prijelazi
  • Putovanje u doba ratova i revolucija
  • Grad u književnosti
  • Putopisna književnost i stvaranje nacionalnih i transnacionalnih identiteta