Povodom 25. obljetnice studija klasične harmonike, a u sklopu manifestacije Dani Muzičke akademije u Puli 2019. iz tiska je izašla najnovija notna publikacija "Antologija djela hrvatskih skladatelja za harmoniku" urednika Boruta Zagoranskog i Dražena Košmerla. Više informacija o ovoj publikaciji kao i ostalim  publikacijama u izdanju Sveučilišta možete pročitati na online popisu publikacija, dok se notna publikacija po cijeni od 150,00 kn može naručiti na adresi jasna.stjepanovic@unipu.hr.

Pred nama je antologijsko izdanje odabranih koncertnih skladbi hrvatskih skladatelja pisanih za harmoniku. U ovom notnom izdanju željeli smo predstaviti originalne solističke skladbe za harmoniku koje su kroz protekla desetljeća opstale i postale dio koncertnog repertoara afirmiranih domaćih i stranih umjetnika i ušle u nastavne programe srednjih glazbenih škola i muzičkih akademija. Gotovo sve skladbe uvrštene u ovu antologiju izvedene su na značajnim festivalima i koncertnim pozornicama u zemlji i inozemstvu te su svojom prisutnošću kroz dugi niz godina neupitno potvrdile vlastitu umjetničku vrijednost. Usprkos navedenom, velika većina skladbi nikada nije predstavljena u tiskanom obliku. Sve su to razlozi koji su nas ponukali da dugogodišnju praksu korištenja raznih predložaka, koji su često odstupali od izvornih partitura, revidiramo u skladu sa suvremenom izvođačkom praksom. Koristeći suvremenu notaciju i uvažavajući specifične elemente notnoga zapisa primjenjivog u suvremenoj literaturi za harmoniku nastojali smo sačuvati sve značajke izvornog notnog materijala.