Prolegomena za klavirsku početnicu

Knjiga autorice Melite Lasek Satterwhite o početnoj nastavi klavira, ulozi učitelja i roditelja te predispozicijama djeteta, pisana na temelju analize, rezultata ankete i iskustava mnogih klavirskih pedagoga. Namijenjena je osobito mladim učiteljima i studentima klavira, dok sve one s više radnog iskustva želi potaknuti na razmišljanje o važnosti nastave s učenikom početnikom te o ulozi kvalitetne i metodološki dobro postavljene klavirske početnice i njenog pravilnog odabira u nastavi.

Predstavljanje knjige bilo je planirano u sklopu obilježavanja Dana Muzička akademije u Puli. Nadamo se da će oba izdanja (na hrvatskom i na engleskom jeziku) uskoro biti dostupna svima, a autorica se od srca zahvaljuje uredniku, prof. Jakši Zlataru, recenzentima, te brojnim kolegama profesorima klavira, na idejama i suradnji.