Šesti forum studenata glazbene...

Odsjek za glazbenu pedagogiju nastavlja s obilježavanjem 55 godina od početka studija glazbe u Istri i 40 godina visokoškolskog glazbenog obrazovanja. U obljetničkoj godini, nakon izdanja monografije Odsjeka pod nazivom Glazbeno obrazovanje izvan okvira, predstoje nam dva nova događanja: Forum studenata i Dan alumna.

Nakon prvog Foruma studenata glazbene pedagogije u nacionalnom kontekstu te četiri uspješna međunarodna Foruma studenata, Odsjek za glazbenu pedagogiju Muzičke akademije u Puli nastavlja s organizacijom studentskih susretišta, ali ove godine u ponešto izmijenjenom obliku. Interni, Šesti forum studenata glazbene pedagogije održat će se 18. svibnja 2020., s početkom u 9:00 sati, on-line putem platforme BigBlueButton. Po prvi puta, studenti svih smjerova pulske Muzičke akademije bit će uključeni u realizaciju Foruma: osim glazbenih pedagoga priključit će se i solo pjevači, klaviristi i harmonikaši, a svoje su mjesto našli i izborni kolegiji Orgulje i Gitara.

Organizacijski odbor Foruma čine Ana Bučko, Leonarda Romić, Ana Žauhar i Matija Vabec te koordinatorica izv. prof. dr. sc. Sabina Vidulin.

Izlagači su: D. Zgrablić, E. Ulemek, L. Romić, A. Bučko, D. Burić, M. Šarec, M. Dujmović i V. Božac, dok su izvođači: A. Rojnić, E. Delač, M. Kurelić, P. Rušnov, B. Oršolić i T. Cukon.

Iz medija: