Dan alumna Muzičke akademije u Puli 2020

U okviru obilježavanja 40. obljetnice studija Glazbene pedagogije, 21. svibnja 2020. godine s početkom u 9 sati održat će se Dan alumna Muzičke akademije u Puli. Predstavit će se 10 izlagača s devet tema koje obrađuju nastavu glazbe u osnovnoj, srednjoj i glazbenoj školi. Uz sadržaje vezane za redovitu nastavu Glazbene kulture, govorit će se i o izvannastavnim glazbenim aktivnostima, o slušanju glazbe uz uporabu glazbala te demonstrirati on-line igra kojom se razvijaju ritamska umijeća. Prikazat će se načini postavljanja mjuzikla s učenicima, kako poticati stvaralačke aktivnosti, ali osvijestit će se i važnost inkluzije učenika s teškoćama u razvoju. Osim tema posvećenih osnovnoj školi, ukazat će se na potrebu šireg sagledavanja predmeta Glazbena umjetnost u srednjoj školi, na korelaciju predmeta Solfeggio s ostalim teorijskim predmetima, na komorno muziciranje u doba korone, ali i na ulogu ravnatelja odgojno-obrazovne institucije.

Organizator je Muzička akademija u Puli, a koordinatorica Dana alumna je izv. prof. dr. sc. Sabina Vidulin. Izlaganja će biti moguće pratiti direktnim uključenjem na link, u točno određeno vrijeme. Brošura s linkovima i ostalim podatcima dostupna je u prilogu: