Dan alumna Odsjeka za glazbenu...

Dana 21. svibnja 2020. godine održan je Dan alumna Muzičke akademije u Puli, kojeg je organizirala i koordinirala izv. prof. dr. sc. Sabina Vidulin. Bio je to još jedan od programa kojima je obilježena 40. obljetnica rada studija Glazbene pedagogije. Predstavilo se deset izlagača s devet tema. Izlagali su: Sandra Frančišković na temu Aktivno slušanje glazbe uz upotrebu glazbala, Aleksandra Smolić Batelić i Sanja Minić na temu Interdisciplinarni stvaralački pristup Snjeguljici i sedam patuljaka kroz ritamske improvizacije i slušanje glazbe, Ileana Pavletić Perosa s temom Ritamska avantura: učenje uz igru u nastavi Glazbene kulture ili Avantura jedne učiteljice u nastavi Glazbene kulture na daljinu uz sudjelovanje posebnog gosta, utemeljitelja kompanije „Classplash“ i inovatora, portugalca J. Ramalheira. Štefica Čeh izlagala je na temu Inkluzija učenika s teškoćama u razvoju u nastavi Glazbene kulture. Habek je kroz temu Mjuzikl kao nastavni izazov ukazao na važnost izvannastavnih glazbenih aktivnosti. Nadalje, predstavili su se  Slavica Kelemen s temom Autonomija predmeta Glazbena umjetnost temeljena na sinergiji gimnazijskog obrazovanja, Suzana Goldin na temu Obrada dvodijelne pjesme u nastavi Solfeggia kroz korelaciju teorijskih glazbenih predmeta, Branko Škara s temom Komorna glazba u doba korone te Melita Lasek Satterwhite s temom Uloga ravnatelja u vođenju obrazovne ustanove.

Uspjeh jednog studija mjeri se, među ostalim, uspješnošću koju postižu njegovi alumni, a ovo je događanje pokazalo da se Odsjek za glazbenu pedagogiju pulskog Sveučilišta svojima zaista može ponositi.