Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Uspjesi studenata solo pjevanja

Na VII. Danubia talents international music competition u Budimpešti studentica  Valentina Elizabeta Šilje u klasi izv.prof.art. Sofije Cingule osvojila je 3. nagradu u B kategoriji.

Studentice Irina Subašić i Martina Menegoni iz klase red.prof.art. Lidije Horvat Dunjko položile su audiciju za veliki međuinstitucijski projekt Muzičke akademije u Zagrebu, u koprodukciji sa HNK Zagreb.

Radi se o največem oprojektu Sveučilita u Zagrebu, glazbeno-scenskoj izvedbi Papandopulove opere "Amfitrion" na kojoj će zajednički raditi sve umjetničke akademije i fakulteti. Premijera je predviđena u svibnju 2023. u HNK u Zagrebu pod vodstvom maestra Matije Fortune, u režiji redatelja Krešimira Dolenčića. U jakoj konkurenciji studenata iz Zagreba i Splita naše studentice su položile audiciju, sopranistica Irina Subašić za ulogu Venere te mezzosopranistica Martina Menegoni za ulogu Noći.

Iskrene čestitke!