Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Među dobitnicima godišnje nagrade...

20. siječnja 2023. godine su na prigodnoj svečanosti u Zagrebu dodijeljene nagrade studentima čiji su stručni i znanstveni radovi proglašeni najuspješnijima temeljem natječaja koji je Hanfa objavila u listopadu 2021. godine. Pristigle radove studenata iz područja ekonomije pregledalo je stručno Povjerenstvo te su izabrana ona tri najbolja, čiji su autori uz simboličnu nagradu osvojili i onu novčanu, od po 5, 10 i 15 tisuća kuna.

Među nagrađenima se nalazi i student Ekonomije i turizma pri Sveučilištu J. Dobrile u Puli - Luka Bašić.

Upravno vijeće Hanfe je temeljem jednoglasnog prijedloga Povjerenstva donijelo odluku o dodjeli nagrada u okviru Godišnje nagrade Hanfe studentima za najbolje znanstvene i stručne radove za 2022. godinu i to prema slijedećem rasporedu:

1. Nagrada dodjeljuje se radu „ESG funds – leaders in sustainable investment?“ autorice Elise Bellesi (15.000 kuna), studentice Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
  2. Nagrada dodjeljuje se radu „Održivost javnih financija u ekonomskim postcovid okolnostima“ autora Luke Bašića (10.000 kuna), studenta Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković” Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli
  3. Nagrada dodjeljuje se radu „ESG fondovi – predvodnici održivog ulaganja“ autora Mateja Vujanića (5.000 kn), studenta Ekonomskog fakulteta u Osijeku

Prisutnima je, u ime Hanfe, čestitao predsjednik Upravnog vijeća Hanfe, Ante Žigman koji je tom prilikom istaknuo: „Cilj nam je da ovaj natječaj postane tradicija. Želimo svim studentima poručiti da se na studentske ideje i znanje ovdje ozbiljno računa i da se usprkos svim izazovima ulaganje u budućnost kroz učenje i trud najviše isplati“, dodavši da svaki se znanstveni rad ovdje detaljno čita i proučava jer studenti odabiru teme koje su i nama kao financijskom regulatoru od strateškog značaja.“

Načelnik Sektora za upravljanje visokim učilištima i studentski standard Ministarstva znanosti i obrazovanja, Branko Ptiček pozdravio je sve prisutne i čestitao studentima na njihovom uspjehu, a čestitkama su se pridružili i predstavnici fakulteta na kojima studenti studiraju i to: prof. dr. sc. Boris Crnković, dekan Ekonomskog fakulteta u Osijeku i izv. Prof. dr. sc. Vesna Buterin, prodekanica za suradnju s gospodarstvom i poslovanje Ekonomskog fakulteta u Rijeci.

Hanfa je objavila i novi poziv na natječaj za Godišnju nagrade Hanfe studentima za najbolje znanstvene i stručne radove za 2023.godinu. Više o novom natječaju možete pogledati ovdje.

Sažetke svih nagrađenih studentskih radova za 2022. pročitajte u ovdje.

*Informacije i fotografija preuzeti s hanfa.hr*

Više informacija i galeriju fotografija možete pronaći ovdje.