Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

Muzička akademija u Puli

Novosti Muzičke akademije u Puli
Izvještaj s posjete Muzičkoj...
Studenti i nastavnici Muzičke akademije u Puli boravili su 10. i 11. svibnja 2018. godine na Muzičkoj akademiji u Sarajevu, na poziv Dekana prof. dr. Senada Kazića. Cilj gostovanja bilo je predstavljanje rada pulske akademije te poticanje daljnje suradnje između dviju institucija, a obuhvaćao je predavanja i masterclass (majstorski tečaj), koncert te posjet administraciji.
U ponedjeljak, 14. svibnja u 19 sati Muzička akademija u Puli organizira predavanje na temu "Ruska vokalna lirika - repertoar, interpretacija". Prvo je to u ciklusu predavanja Odsjeka studija Solo pjevanja "Znanost i znanje kao put do vrhunskog glazbenog umijeća". Predavanje će održati profesorica Ljubov Judčenko Košmerl, a ulaz je slobodan.
U četvrtak, 19. travnja u 19 sati, na maloj sceni INK  bit će predstavljen drugi ovogodišnji nastavni projekt  studenata glazbene pedagogije Muzičke akademije u Puli kojeg su realizirale studentice četvrte godine glazbene pedagogije Ema Ulemek, Tena Andrijević i Elizabeta Jadan uz pomoć mentorica Elde Krajcar Percan i Lade Duraković. Projekt nosi naslov „Djetinjstvo viđeno očima impr esionista: Claude Debussy  i Božidar Kunc, skladbe iz ciklusa za mlade“, a bit će predstavljeni dijelovi dvaju glasovirskih ciklusa inspiriranih svijetom djece i mladeži.
U okviru Dana Muzičke akademije 2018. u petak, 23.3. u 12 sati organiziramo "Dan otvorenih vrata" namijenjen potencijalnim studentima. Učenici srednjih glazbenih škola i njihovi nastavnici moći će se upoznati s radom akademije, mogućnostima studiranja, nastavnim i izvannastavnim aktivnostima, moći će sudjelovati u simulacijama prijemnog ispita, konzultacijama s predstojnicima pojedinih Odsjeka.
Prema  Kalendaru  za akademsku godinu 2017./2018., nastava započinje u ponedjeljak 26. veljače 2018. godine, a raspored nastave objavljen je na stranici:
Pozivamo vas na predstavljanje nastavnog projekta realiziranog u sklopu kolegija Upoznavanje glazbene literature i Klavir obligat. Autori projekta i izvođači su studenti s Odsjeka za glazbenu pedagogiju Muzičke akademije u Puli.
U srijedu, 24. siječnja 2018. godine u INK Gradsko kazalište Pula nastupaju studenti Muzičke akademije Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, solisti i komorni sastavi. Predstavit će se najbolji studenti Muzičke akademije u Puli koji dolaze iz svih krajeva Hrvatske a studiraju na Odsjeku za klavir, Odsjeku za solo pjevanje te Odsjeku za klasičnu harmoniku.
Barbara Jernejčič Fürst - mezzosopran i Žarko Ignjatović - gitara.
Muzička akademija poziva vas na koncert na kojem nastupaju Ana Mikac - sopran, Georgie Goldin - sopran i Marija Ticl - sopran, Akademski mješoviti zbor, Akademski harmonikaški orkestar, Domeniko Briški - dirigent. Crkva Sv. Antuna, Varaždinska 2, Pula u četvrtak, 21. prosinca 2017. u 19 sati, ulaz slobodan.
Pozivamo vas na predstavljanje zbornika radova Glazbena pedagogija u svjetlu sadašnjih i budućih promjena 5 “Budućnost glazbene nastave: diskursi o pedagogiji u glazbenoj umjetnosti”  te zbornika radova studenata  “Budućnost glazbene nastave u kontekstu učeničkih potreba”  koje će se održati u petak, 15. prosinca 2017. u 10 sati u Svečanoj dvorani Tone Peruška Sveučilišta u Puli.
Predavanje iz ciklusa Kalliope Austrija - žene u društvu, kulturi i znanost održat će se u srijedu 8. studenog 2017. godine u 19 sati (dvorana 2).